Články

Webkamery

Karlov

Sedačkové lanovky v Malé Morávce a Karlově

Lyžaři se mohou těšit. Dlouho odkládané projekty sedačkových lanovek se začaly realizovat. Dočkáme se celkem čtyř nových lanovek a výrazného rozšíření tří sjezdovek. Dvě lanovky by měly být čtyřsedačky a dvě dvousedačky (ještě v budoucnu upřesníme).

Staví se tyto sedačkové lanovky v těchto areálech:
Myšák (Karlov pod Pradědem)
Ski Karlov (Karlov pod Pradědem)
Klobouk (Karlov pod Pradědem)
Kopřivná (Malá Morávka)

K rozšíření nebo prodloužení dojde u těchto sjezdovek:
Myšák
U Pradědu (areál Ski Karlov)
Kopřivná

Změn je opravdu mnoho. Kopřivná vymýtila velkou část lesa a bude zřejmě nejdelší sjezdovkou (přes 1 kilometr). Na Myšáku došlo k potřebnému rozšíření obou sjezdovek a také se buduje umělé zasněžování. Potěšeni budou také nejnáročnější lyžaři, protože lanovka se buduje i v areálu Klobouk, což je jediná černá sjezdovka v Malé Morávce a Karlově.

Původně se doufalo že všechny čtyři lanovky budou hotové na tuto zimní sezonu. Podle posledních informací a drbů to ale vypadá že s trochou štěstí bude hotova snad pouze Kopřivná a sjezdovka s lanovkou naproti hotelu Praděd. Ani u těchto dvou to ale vůbec není jisté. I pokud by se ale nepodařilo zprovoznit na tuto zimní sezonu žádnou lanovku, v příští sezóně budou v provozu s jistotou všechny. Na všech čtyřech místech se totiž již usilovně staví a neexistují ani žádné administrativní překážky.

Přinášíme vám exkluzivní letecké snímky ukazující rozšířenou sjezdovku naproti hotelu Praděd a také novou, dlouhou sjezdovku na Kopřivné.

Comments are closed.