Články

Webkamery

Karlov

Pod Vápennou

Na rozcestí Pod Vápennou se dostanete když těsně před hotelem Kamzík odbočíte vpravo na lesní pěšinu vinoucí se do kopce. Na rozcestí dojdete během 10ti až 15ti minut. Toto rozcestí je významné nástupní místo upravovaných běžeckých tras.

V zimě odtud vede oblíbená běžkařská trasa “Po kapitánské” (trasa č. 7 v oficiální mapě upravovaných běžeckých tras). Případně můžete zvolit oddechovou trasu č. 5, která vede zhruba po vrstevnici a táhne se nad Malou Morávkou až ke konci Karlova. Obě zmíněné trasy jsou (za normálních sněhových podmínek) strojově upravovány a kromě stopy mají i pruh na bruslení.

V létě je naopak vhodné vydat se po žluté směrem do Velké Kotliny. Tato trasa patří mezi ty nejhezčí treky v Jeseníkách. Jelikož velká část z ní vede přes území přírodní rezervace, dá se absolvovat pouze pěšky (není tedy pro cyklisty). Trasa končí u rozcestí Nad Ovčárnou. Zde můžete sejít k Ovčárně a autobusem sjet na Hvězdu nebo až do Malé Morávky. Za pěkného počasí se ale vyplatí pokračovat z rozcestí Nad Ovčárnou po hlavním hřebenu až na Jelení Studánku a odtut sejít do Karlova. To už je ale výlet téměř na celý den a je tedy nutné se podle toho zachovat.


Zobrazit místo Mapa míst na větší mapě

Comments are closed.